Switch, s.r.o.                

PUF filtryNabízíme výrobu filtrů z polyurethanové pěny (PUF) pro odběry vzorků ovzduší ke stopovým analýzám (k dispozici jsou standardní rozměry filtrů i rozměry dle specifikace zákazníka).

Použitý materiál vyrábí Molitan a.s., člen skupiny Organika Group (dříve GUMOTEX Břeclav). V procesu výroby je využívána bezfreonová technologie. Filtry jsou řezány z pěny polyetherového typu zpěňované bez přídavku mletého vápence, která zaručuje dobré deformační a hysterezní vlastnosti. Jedná se o pěnu MOLITAN T-2536, objemová hmotnost 22,5 - 25,5 kg/m3, bílá (nebarvená) šarže. Tato pěna svojí hustotou odpovídá metodice TO-13 (US EPA). Další informace o použitém materiálu viz www.molitan.cz.

Řezání filtrů z polyurethanových desek se provádí mechanicky nebo vodním paprskem.

Transport polyurethanových desek i jejich rozřezání probíhá v nejkratší možné době po výrobě (zpěňování), aby se minimalizovalo riziko kontaminace při výrobě filtrů.

S ohledem na možnou degradaci použitého materiálu při expozici UV záření doporučujeme skladovat nařezané PUF filtry v temnotě, v čistém a suchém prostředí po dobu maximálně jednoho roku. Vhodné je například použití černých PE pytlů dále vložených do vakuových pytlů. Vzhledem k částečné degradaci použitého materiálu při extrakci v organických rozpouštědlech a tím ke změně jeho mechanických a zejména sorpčních vlastností rovněž nedoporučujeme opakované použití filtrů pro odběry ovzduší ke stopovým analýzám.

Standardní rozměry PUF filtrů:

průměrvýškaurčen pro
156 mm50 mm  čerpadla Gravikon
150 mm15 mm  pasivní vzorkování ovzduší
110 mm50 mm  čerpadla Digitel DH-77  (obvykle 2 ks za sebou)
65 mm80 mm  čerpadla Thermo Scientific GPS-1 a
  Digitel DH-77 osazená automatickým měničem PUF filtrů      
55 mm  100 resp. 50 mm    čerpadla Leckel MVS-6  (1 resp. 2 ks za sebou)
50 mm100 mm  čerpadla ESM Andersen FH-95
  45 resp. 44 mm  100 mm  čerpadla Leckel MVS-6 při použití skleněné cartridge
28 mm80 mm  čerpadla Partisol model 2000 (Rupprecht & Patashnick)
25 mm100 mm  čerpadla VAPS (URG)
15 mm10 mm  předřadný filtr pro vzorkování pracovního prostředí 
Home
PUF filtry
Reference
Kontakt
 
English